JS24F-XXX-RMS 4~20 mA Output AC Current Transducers by J&D
Manufacturer: J&D
SKU: JS24F-XXX-RMS
Availability: 55 in stock
Attribute nameAttribute value
Input Rating (A)5, 10, 20, 25, 50, 75, 100, 150, 200
Output4~20mA
Shape/StyleSplit-Core
Supply Voltage20~30 Vdc Loop Powered
Error %2
Opening (greatest dim.)0.9 in (24 mm)