ACT-0036-600 36mm 600A Input 5A Output Current Transformer by Magnelab
Manufacturer: Magnelab
SKU: ACT-0036-600
View Quantity Discounts
QuantityPrice
Availability: 52 in stock
Attribute nameAttribute value
Input Rating (A)600
Ratio120:1
Output5 A
Shape/StyleSplit-Core
Error %0.5, 1
Opening (greatest dim.)1.4 in (36 mm)