JS17F-XXXX-RMS 4~20 mA Output AC Current Transducers by J&D
Manufacturer: J&D
SKU: JS17F-XXXX-RMS
Availability: 67 in stock
Minimum Order Quantity is 1
Products specifications
Attribute nameAttribute value
Input Rating (A)5, 10, 20, 25, 50, 75, 100, 150
Output4~20mA
Shape/StyleSplit-Core
Supply Voltage20~30 Vdc Loop Powered
Error %2
Opening (greatest dim.)0.7 in (17 mm)