JC24F-125A:100mA Ratio Output Current Transformers by J&D
Manufacturer: J&D
SKU: JC24F-125A:100mA
View Quantity Discounts
QuantityPrice
Availability: 0 in stock
Minimum Order Quantity is 1
Products specifications
Attribute nameAttribute value
Input Rating (A)125
Ratio1250:1
Output0.1 A
Shape/StyleSplit-Core
Error %1
Opening (greatest dim.)0.9 in (24 mm)