G4BM690V16ATL20 True power monitoring in 1- or 3-phase loads by Tele Haase
Manufacturer: Tele Haase
SKU: G4BM690V16ATL20
Availability: 0 in stock
Attribute nameAttribute value
Input42~690 Vac 1Φ, 42~400 Vac 3Φ, 42~690 Vac 3Φ
Supply Voltage12~500 Vac
Phase1P2W, 3P3W, 3P4W
ContactDPDT, 2CO
DisplayLED
LEDGreen, Red, Yellow
  • Reset-key
  • Fault latch
  • Recognition of disconnected load
  • Suitable for VFI (10 to 100Hz)
  • DPDT / 2 change over contacts
  • Width 45mm