G2BM480V12AFL10 True power monitoring of 1- or 3-phase loads by Tele Haase
Manufacturer: Tele Haase
SKU: G2BM480V12AFL10
Availability: 5 in stock
Non-Stock Lead Time: 1 Week
Minimum Order Quantity is 1
Products specifications
Attribute nameAttribute value
Input0~277 Vac 3Φ, 0~480 Vac 3Φ, 0~480 Vac 1Φ
Supply Voltage12~440 Vac, 24 Vdc
FunctionalityOverload, Underload
Phase1P2W, 3P3W
ContactSPDT, 1CO
DisplayLED
LEDGreen, Red, Yellow
Range0.75kW, 1.5kW, 3kW, 6kW
SeriesGamma
Description
  • Multifunction
  • Fault latch
  • Recognition of disconnected consumers
  • Suitable for VFI (10 to 100Hz)
  • SPDT / 1 change over contact
  • Width 22.5mm