TSW304000000 Din Rail Unmanaged Switch with 4 Gigabit Ethernet Ports by Teltonika
Manufacturer: Teltonika
SKU: TSW304000000
Availability: 3 in stock
Non-Stock Lead Time: 4 Weeks
Minimum Order Quantity is 1
Products specifications
Attribute nameAttribute value
SeriesTSW
# of Ethernet Ports4 * 10/100/1000 Mbps
POE+No
Supply Voltage7~57 Vdc, 9~40 Vac
Description
Teltonika Networks TSW304000000 Din Rail Unmanaged Switch with 4 Gigabit Ethernet Ports
  • Power Supply not included
  • Hardware Key Features
    • Powering option: 2-pin power socket, 7 - 57 Vdc / 9 - 40 Vac
    • Power consumption: Idle: < 0.26 W, Max: < 1.44 W
    • Ethernet: 4 x 10/100/1000 Ethernet ports
    • Status LEDs: 8 x Ethernet, 1 x Power
    • Ingress protection rating: IP30
    • Operating temperature: -40 °C to 75 °C