TSW110000010 Layer 2 Unmanaged Switch by Teltonika
Manufacturer: Teltonika
SKU: TSW110000010
Availability: 0 in stock
Non-Stock Lead Time: 4 Weeks
Minimum Order Quantity is 1
Products specifications
Attribute nameAttribute value
SeriesTSW
# of Ethernet Ports5 * 10/100/1000 Mbps
POE+No
Supply Voltage9~30 Vdc
Description
Teltonika Networks TSW110000010 Layer 2 Unmanaged Switch
  • Possible to power up through the first LAN port
  • It has five 10/100/1000 Mbps Ethernet ports for an economical high-bandwidth solution
  • It offers a wide range of supported power supply voltages (9-30 V)
  • Ideal for professional high-bandwidth applications to provide a reliable data connection
  • Hardware Key Features
    • Ethernet: 5 x LAN ports 10/100/1000 Mbps
    • Power supply: 9 - 30 V, 4-pin DC connector
    • Power consumption idle: < 0.4 W, max: < 1.8 W
    • Connectors: 1 x 4 pin DC, 5 x Ethernet
    • Status LEDs: 1 x Power, 10 x Ethernet
    • Ingress protection rating: IP30
    • Operating temperature: -40 °C to 75 °C
    • Housing Aluminium housing with a wall or DIN rail mounting option and grounding capability
    • Dimensions: 100 mm W x 30 mm H x 85 mm D