RIBMN24C Pilot Relay, 15 Amp SPDT, 24 Vac/dc Coil, 2.75 in Track Mount by Functional Devices
Manufacturer: Functional Devices
SKU: RIBMN24C
Availability: 0 in stock
Non-Stock Lead Time: 8 Bus. Days
Minimum Order Quantity is 1
Products specifications
Attribute nameAttribute value
Coil Voltage24 Vac/dc
ContactSPDT
Contact Rating15 A
Position IndicatorLED
SeriesRIB
Description
RIBMN24C Panel Relay 2.75 in Track Mount 15 Amp SPDT 24Vac/dc
  • 15 Amp
  • SPDT
  • Coil
    • 24 Vac
    • 24 Vdc
  • 2.75 inch Track Mount