RIBM2401B Panel Relay 4 in Track Mount 20 Amp SPDT 24Vac/dc or 120Vac by Functional Devices
Manufacturer: Functional Devices
SKU: RIBM2401B
Availability: 0 in stock
Attribute nameAttribute value
Coil Voltage24 Vac/dc, 120 Vac
ContactSPDT
Contact Rating20 A
Position IndicatorLED
SeriesRIB
Description
RIBM2401B Panel Relay 4 in Track Mount 20 Amp SPDT 24Vac/dc or 120Vac
  • 20 Amp
  • SPDT
  • Coil
    • 24 Vac
    • 24 Vdc
    • 120 Vac
  • 4 inch Track Mount