RIB2401SB Power Relay, 20 Amp SPST-N/O + Override, 24 Vac/dc/120 Vac Coil, NEMA 1 Housing by Functional Devices
Manufacturer: Functional Devices
SKU: RIB2401SB
Availability: 0 in stock
Attribute nameAttribute value
Coil Voltage24 Vac/dc, 120 Vac
ContactSPST-NO
Contact Rating20 A