RIB2401B2G Power Relay, 20 Amp DPDT, 24 Vac/dc/120 Vac Coil, NEMA 1 Housing by Functional Devices
Manufacturer: Functional Devices
SKU: RIB2401B2G
Availability: 0 in stock
Attribute nameAttribute value
Coil Voltage24 Vac/dc, 120 Vac
ContactDPDT
Contact Rating20 A