Q5C-CO-250P-O-X Carbon Monoxide Analog / Modbus RTU Toxic Gas Transmitter by ACI
Manufacturer: ACI
SKU: Q5C-CO-250P-O-X
Availability: 0 in stock
Non-Stock Lead Time: 1-2 Weeks
Minimum Order Quantity is 1
Products specifications
Attribute nameAttribute value
Gas TypeCarbon Monoxide
Measurement Range0~250 ppm
Output4~20mA, 1~5 Vdc, 2~10 Vdc
CommunicationRS485, Serial, Modbus RTU, OptoMux
Contact3 SPDT
Supply Voltage24 Vac, 24 Vdc