PSM24A24DAS DC Power Supply, Isolated Linear, 24 Vac to 1.5-28 Vdc, 300mA Adjustable Output, Track Mount by Functional Devices
Manufacturer: Functional Devices
SKU: PSM24A24DAS
Availability: 0 in stock
Non-Stock Lead Time: 8 Bus. Days
Minimum Order Quantity is 1
Products specifications
Attribute nameAttribute value
Product TypePower Supply
Supply Voltage24 Vac
Output1.5~28 Vdc
SeriesPSM
Description
Functional Devices PSM24A24DAS DC Power Supply
  • Voltage Input: 24 Vac
  • Voltage Output: Adjustable 1.5-28 Vdc
  • Output Current: Isolated 300 mA