PSK-10D-24-DIN 24 Vdc Single Output Industrial DIN Rail Power Supply by CUI Inc
Clearance Pricing
Manufacturer: CUI Inc
SKU: PSK-10D-24-DIN
Availability: 1 in stock
Non-Stock Lead Time: Call (303) 772-6100 for Availability
Minimum Order Quantity is 1
Products specifications
Attribute nameAttribute value
Product TypePower Supply
Supply Voltage85~305 Vac
Output24 Vdc
SeriesPSK
Description
CUI PSK-10D-24-DIN Internal AC input DC output Power Supply
  • Input: 85-305 Vac
  • Output
    • 24 Vdc
    • 0.41 A
    • 10 W