JC24S-250A-RMS 4~20 mA Output AC Current Transducer by J&D
Manufacturer: J&D
SKU: JC24S-250A-RMS
View Quantity Discounts
QuantityPrice
Availability: 22 in stock
Minimum Order Quantity is 1
Products specifications
Attribute nameAttribute value
Input Rating (A)250
Output4~20mA
Shape/StyleSplit-Core
Supply Voltage20~30 Vdc Loop Powered
Error %1.5
Opening (greatest dim.)0.9 in (24 mm)