JC16F-125A:100mA Ratio Output Current Transformer by J&D
Manufacturer: J&D
SKU: JC16F-125A:100mA
Availability: 0 in stock
Attribute nameAttribute value
Input Rating (A)125
Ratio1250:1
Output0.1 A
Shape/StyleSplit-Core
Error %1
Opening (greatest dim.)0.6 in (16 mm)