G4BM480V12ADTL20 24-240V AC/DC True power monitoring in 1- or 3-phase loads by Tele Haase
Manufacturer: Tele Haase
SKU: G4BM480V12ADTL20 24-240V AC/DC
Availability: 6 in stock
Non-Stock Lead Time: 1 Week
Minimum Order Quantity is 1
Products specifications
Attribute nameAttribute value
Input48~480 Vac 1Φ, 48~277 Vac 3Φ, 48~480 Vac 3Φ
Supply Voltage24~240 Vac, 24~240 Vdc
Phase1P2W, 3P3W
ContactDPDT, 2CO
DisplayYes
SeriesGamma
Description
  • Digital setting
  • Multifunction
  • Temperature monitoring of the motor winding
  • Fault latch
  • Recognition of disconnected load
  • Suitable for VFI (10 to 100Hz)
  • Supply voltage selectable via power modules
  • DPDT / 2 change over contacts
  • Width 45mm