G2ZS20 24-240V AC/DC Star-Delta start-up Timer Relay by Tele Haase
Manufacturer: Tele Haase
SKU: G2ZS20 24-240VAC/DC
Availability: 3 in stock
Non-Stock Lead Time: 1 Week
Minimum Order Quantity is 1
Products specifications
Attribute nameAttribute value
FunctionalityStar-Delta Start-Up
Supply Voltage24~240 Vac, 24~240 Vdc
Input Rating (V)24~240 Vac, 24~240 Vdc
ContactDPDT, 2CO
Output250 Vac
DisplayLED
LEDGreen, Yellow
SeriesGamma
Description
Tele Haase G2ZS20 24-240VAC/DC Star-Delta start-up Relay has 4 Start Up Time Ranges, DPDT/2CO contact and Zoom voltage 24 to 240V AC/DC