G2IM2AL20 24-240V AC/DC AC/DC current monitoring in 1-phase mains by Tele Haase
Manufacturer: Tele Haase
SKU: G2IM2AL20 24-240V AC/DC
Availability: 0 in stock
Non-Stock Lead Time: 1 Week
Minimum Order Quantity is 1
Products specifications
Attribute nameAttribute value
Input800 Aac, 800 Adc, 1.5 Aac, 1.5 Adc, 2 Aac, 2 Adc
Supply Voltage24~240 Vac, 24~240 Vdc
Phase1P2W
ContactDPDT, 2CO
DisplayLED
LEDGreen, Red, Yellow
SeriesGamma
Description
  • Measuring Circuits
    • G2IM5AL20 Measuring Circuit
      • 20mA AC/DC
      • 1A AC/DC
      • 5A AC/DC
    • G2IM10AL20 Measuring Circuit
      • 100mA AC/DC
      • 1A AC/DC
      • 10A AC/DC
    • G2IM2AL20 Measuring Circuit
      • 800mA AC/DC
      • 1.5A AC/DC
      • 2A AC/DC