G2BA480V12A 0..10V Active power transducer by Tele Haase
Manufacturer: Tele Haase
SKU: G2BA480V12A 0..10V
Availability: 1 in stock
Non-Stock Lead Time: 1 Week
Minimum Order Quantity is 1
Products specifications
Attribute nameAttribute value
Input TypeAC
Input Rating (V)480 Vac
Output10 V
Error %2
Supply Voltage24~240 Vdc, 48~240 Vac
Phase1P2W, 3P4W
SeriesGamma
Description
  • True power monitoring in 1- or 3-phase mains
  • Analog output 0...10V
  • Suitable for VFI (10 to 100Hz)
  • Zoom voltage 24V to 240V d.c. and 48V to 240V a.c.
  • Width 22.5mm
  • Industrial design
  • Functions
    • Zero : setting of zero point (0%, 25%, 50%, 75% of nominal value)
    • Zero Fine : fine setting of zero point (0% ... 25% of nominal value)
    • Span : span (100%, 75%, 50%, 25% of nominal value)
    • Range : measuring range reversible between 0.75kW, 1.5kW, 3kW, 6kW