E1IM10AACL10 230V AC AC Current monitoring in 1-phase mains by Tele Haase
Clearance Pricing
Manufacturer: Tele Haase
SKU: E1IM10AACL10 230V AC
Availability: 2 in stock
Non-Stock Lead Time: Call (303) 772-6100 for Availability
Minimum Order Quantity is 1
Products specifications
Attribute nameAttribute value
Supply Voltage230 Vac
Phase1P2W
ContactSPDT, 1CO
LEDGreen, Red, Yellow
Input10 Aac
SeriesEnya
Product TypeCurrent Monitoring
Description
Tele Haase E1IM10AACL10 230V AC monitors 1-phase current, 10A, multifunction, 1 changeover, 230V AC