DTK-DR277P1 277 Vac DIN Rail Point-Of-Use Surge Protection by Ditek
Manufacturer: Ditek
SKU: DTK-DR277P1
Availability: 21 in stock
Attribute nameAttribute value
Voltage277 Vac
SCCR Short-Circuit Current Rating (A)200,000
Surge Current Rating (A)75,000
Service ConfigurationSingle Ф (2W + G)
SeriesDR
Description
  • Models available in a range of voltages to meet most needs, from 120VAC single phase to 347/600VAC three phase wye, and many more